Ceník bobrovky, technické informace

Následuje přehled dokumentů ke stažení pro pálenou bobrovku Walther v .PDF od ceníku bobrovky po prohlášení o shodě. Dále jsou ukázány všechny parametry, modely a povrchové úpravy.

Bobrovka ceník

Výpis souborů v .PDF (včetně ceníku bobrovky) ke stažení:

Německé dokumenty:

 • Bobrovka prospekt v německém jazyce (dokument .PDF, 1 MB)
 • Bobrovka technický list v německém jazyce (dokument .PDF; 97 KB),
  k německému technickému listu se odkazuje české prohlášení o shodě

Technické informace

Bobrovka je dvakrát ročně kontrolována odborníky z Keramlabor Hamburg

 • dle normy na střešní krytiny EN 1304 - test tvrdosti.
 • Dále je střešní krytina podrobována zkoušce v klimatické komoře a je testována pro všechny povrchové úpravy absolvováním 150 zmrazovacích cyklů ještě podle staré, přísnější normy DIN456. Po absolvování těchto 150 cyklů si musí zachovat svoji pevnost.
 • Test vodopropustnosti dokazuje schopnost střešní krytiny aktivně nasávat a odsávat vlhkost. 5 cm vodního sloupce musí vydržet na krytině po tři hodiny, aniž by ukápnula prosáknutá kapka vody. Pokud to taška vydrží po šest hodin, je považována za vysoce nepropustnou.
 • Odolnost vůči zlomu je testována na 150 Kg, což je o dost více, než váha průměrného dospělého člověka.

Přesné rozměry bobrovky Walther

Technické údaje k bobrovce Walther
Položka Hodnota
Váha 1,8 Kg
Kusů na paletě 576 ks
Váha palety cca. 1050 Kg
Kusů v balíku 12 ks
Rozměry bobrovky 384 * 180 * 11 mm
Kusů na m2 34 až 39 ks
Váha na m2 61 až 70 ks
Bezpečný sklon 30°
S vodotěs. podstřeším 20° (*)
Kontralatí
+latí na m2
7,7 bm šupinové krytí
4,3 bm korunové krytí

(*) Poznámka: výrobce uvádí, že s dodržením přídavných opatření lze bobrovku Walther pokládat do sklonu 10°. Tato skutečnost však není v českém ceníku bobrovky prezentována. Vzhledem k jiným německým normám je však nutné každý případ konzultovat s prodejcem!

Profily bobrovky

Bobrovky se mohou lišit i pomocí profilů - respektive spodních řezů, ve kterých se vyrábí:

 • kulatý (standardní),
 • segmentový,
 • špičatý,
 • rovný.

V ceníku bobrovky je uváděn pouze kulatý profil (který je standardně skladem), další profily jsou poptávány individuálně pro specifické potřeby. 

Povrchové úpravy bobrovky

Pálená bobrovka Walther může být dodávána v několika variantách povrchu:

 • režná bez další povrchové úpravy,
 • obarvený engobovaný povrch
 • lesklý glazovaný povrch.

Režná bobrovka bez povrchové úpravyEngobovaná bobrovkaGlazovaná bobrovkaFlekatá bobrovka

Režná bobrovka

Režná bobrovka je v podstatě vypálená keramická krytina bez jakékoliv další povrchové úpravy. Po nějakém čase na střeše získá svoji osobitou patinu. V ceníku bobrovky se jedná o základní povrchovou úpravu.

Bobrovka engoba

Engoba – povlak z plavené hlíny je nastříkán na vysušenou bobrovku, posléze je krytina v peci vypálena. Tento povlak je v podstatě tekutá směs jílů obarvená pomocí oxidů železa. Tato povrchová úprava je matná. Nánosem této vrstvy je snížena poréznost krytiny, zvýšena odolnost proti přichycování nečistost a prodloužena jak estetická hodnota, tak i samotná životnost bobrovky.

Zajímavou podskupinou engoby je flekatá nebo též staročervená bobrovka – engoba je nanesena v minimálním množství a povrch je pokryt černými kapičkami, které z větší vzdálenosti budí dojem patiny jako u starších střech. V ceníku bobrovky se pohybuje na střední cenové hladině. 

Bobrovka glazura

Glazura – pro nástřik bobrovky je opět použit povlak ze směsi jílů a oxidů železa. V tomto případě je však použit i podíl sklovitých příměsí. Střešní krytina je pak opět vypálena v peci. Glazura se vyznačuje vysokým leskem a minimální porézností. Mezi skládanými střešními krytinami tato povrchová úprava uchová nejdéle estetickou hodnotu ve smyslu naprosto minimálního špinění a nejlépe chrání i samotnou krytinu co do životnosti. V ceníku bobrovky je nejdražší povrchovou úpravou.